Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny – „Piasek”. Z muzyką związany od najmłodszych lat. W 1992 roku artysta przyłączył się do zespołu Mafia, z którym nagrał 3 płyty.

W 1995 roku ukazał się krążek Roberta Chojnackiego zatytułowany „Sax & Sex”, gdzie Andrzej Piaseczny zaśpiewał prawie wszystkie piosenki. Album odniósł ogromny sukces, rozszedł się w ponad 800 tysiącach egzemplarzy. Ta „multiplatynowa płyta” do dziś uważana jest za najpopularniejszy album lat 90. Piosenki „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba” i „Niecierpliwi” przez długi czas nie schodziły z pierwszych miejsc list przebojów, a największe stacje radiowe grają je do dziś.

Andrzej Piaseczny rozpoczął później solową karierę, występował także w serialu „Złotopolscy”. Współpracował z wieloma polskimi artystami, od 2011 z małymi przerwami jest jurorem i trenerem w The Voice of Poland.

Andrzej Piaseczny jest laureatem ogromnej ilości nagród i wyróżnień, w tym Fryderyka, Wiktora, Telekamer czy Superjedynek.

A ZILLION

Swarzędzki zespół, który powstał w 2015 roku z inicjatywy Mirka - gitarzysty i Przemka - basisty. Oboje zaczęli swoją przygodę z muzyką w latach 80-tych. Połączenie różnych doświadczeń związanych z różnymi gatunkami muzyki pozwoliło im stworzyć nowy, zróżnicowany projekt. Do wspólnego grania przyłączył się syn Mirka, Piotr, który w wieku 12 lat rozpoczął naukę gry na perkusji.

A Zillion w swoim repertuarze rockowym ma wyłącznie własne kompozycje i teksty śpiewane w języku polskim.

Obecny skład zespołu to: Mirek - gitara (Heaven), Przemek – gitara basowa (Rh Blues, Indianer, Second Child), Filip - gitara, Piotrek - perkusja, Adrian - wokal.

MY

MY, czyli Zuza Olszewska (wokal, piano), Jakub Dolata (gitara), Jakub Rybak (bas) i Marek Skibicki (perkusja).

Wszystko zaczęło się w Swarzędzu, gdzie w grudniu 2013 roku spotkali się na pierwszej próbie - jak to zwykle bywa – przypadkiem! Każdego z nich wychowały i ścisnęły za serce różne gatunki muzyczne, a wypadkową tych inspiracji jest właśnie ich twórczość.

Roztańczony Swarzędz

Roztańczony Swarzędz to wyjątkowe, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które doczekało się drugiej edycji. 25 czerwca 2017 punktualnie o godzinie 20.00 spotkamy się przed sceną, aby pokazać, jak potrafimy się bawić i cieszyć tańcem. Głównym celem jest aktywizacja środowisk fitnessowo- tanecznych oraz uczniów szkół gimnazjalnych i liceów w Swarzędzu. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich chętnych ze Swarzędza, okolic i nie tylko, w każdym wieku.

W projekcie wezmą udział i zatańczą na scenie osoby, które wysłały zgłoszenie i zostały wybrane spośród innych kandydatów przez organizatorów. Wszyscy, którzy lubią tańczyć mogą dołączyć do zabawy. Wystarczy, że nauczą się przygotowanej specjalnie choreografii i pojawią się 25 czerwca o godz. 20:00 na Dniach Swarzędza pod sceną. Finałowym akcentem będzie pokaz akrobatyki powietrznej - ANTIGRAVITY ART oraz TEATRU Z GŁOWĄ W CHMURACH przy akompaniamencie perkusistów 2KROKI DO RYTMU.

ZAPOWIEDŹ CZYM JEST ROZTAŃCZONY SWARZEDZ
https://www.youtube.com/watch?v=xxxJ9PiADY4&feature=youtu.be

CHOREOGRAFIA DO SAMODZIELNEJ NAUKI -
https://www.youtube.com/watch?v=frohukv1izU

FILMIK KRÓTKI PROMOCYJNY : https://www.youtube.com/watch?v=AWFLcsdGTxc

The Blue Spotting

Zespół grający mocnego rocka z domieszką hard, heavy i blues. Brzmienie zespołu opiera się na charakterystycznych, oryginalnych riffach tworzonych przez gitarzystę zespołu, Roberta Walczaka. The Blue Spotting to dynamiczne rockowe granie, z pasją i dla przyjemności.

Zespół jest mieszanką doświadczenia i młodości.

Występują w składzie: Szymon Wilkanowicz (wokal, gitara), Robert Walczak (gitara), Maciej Żebrowski (bas) i Mateusz Pawlukiewicz (perkusja).