HEY

HEY to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Od 1992 r. ich twórczość - znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej - szybko zjednały sobie publiczność.

Ich debiutancka płyta „Fire” wydana w roku 1993, rozeszła się w ponad 200-tysięcznym nakładzie. Z tego albumu pochodzą takie przeboje zespołu, jak: „Zazdrość”, „Teksański”, czy „Moja i twoja nadzieja”. Album do dziś jest jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich płyt rockowych.

Zespół wydał 18 płyt, z czego ostatnia to album „BŁYSK”, nagrany w 2016 roku, wyraźnie różni się od tego wszystkiego, co grupa proponowała w ciągu ostatniej dekady - mocniej bije serce sekcji, ostrzej kąsa gitara, powróciły mocne, chwytliwe refreny.

Najnowszy album “BŁYSK”, która powstawała w dużej mierze w 2015 roku, wyraźnie różni się od tego wszystkiego, co grupa proponowała nam w ciągu ostatniej dekady. Na „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” i szczególnie „Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan” składały się głównie spokojne, kontemplacyjne piosenki o misternie skonstruowanej formie. To był czas medytacji, a teraz nastąpił czas działania – mocniej bije serce sekcji, ostrzej kąsa gitara, powróciły mocne, chwytliwe refreny, których nie sposób z Katarzyną nie śpiewać…
Hey i Katarzyna są najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród Fryderyk, a zdobyli ich w sumie 23!

Agyness B. Marry

Agyness B. Marry mieszka i tworzy Warszawie. Śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty. Na koncertach towarzyszy jej wyłącznie perkusja i bas. Podczas występu na Spring Brake Showcase Festival & Conference 2014 w Poznaniu, przez niektórych uznana została za największe odkrycie.

Jej debiutancki album zatytułowany po prostu "Agyness B. Marry" to 12 rockowych utworów. Materiał został nagrany bez żadnych ulepszeń, a realizatorem nagrań był Maciej Cieślak (Ścianka, Lenny Valentino). Agyness B. Marry stworzyła album przesiąknięty jednocześnie ciężkim gitarowym brzmieniem i kobiecą wrażliwością. Delikatność miesza się na tej płycie ze skrajnością garażowego grania.

Wyróżnienie otrzymane od jury konkursu Hortex Rytmy Młodych pozwoliło wystąpić jej na głównej scenie festiwalu w Jarocinie. Grała także podczas Europejskich Targów Muzycznych "Co jest grane" w Warszawie i jako support przed Brodką, Skubasem, czy Ballet School

Bandicoot

Zespół Bandicoot powstał w 2009 roku w Swarzędzu. Jego założycielami są Maciej „Kolan” Kolankiewicz oraz Jakub „Dolciu” Dolata - obecnie zespół MY.

Aktualnie tworzą wspólnie muzykę i teksty.

Pod koniec czerwca 2016 roku Bandicoot nagrało swój pierwszy teledysk do akustycznego utworu „Deszcz”. W połowie 2017 roku muzycy planują premierę pierwszego LP wraz z promującym go teledyskiem. W aktualnym składzie zespołu są: Michał „SPiDi” Krawiec – wokal, Michał „Mayk-l” Stępski – gitara Basowa, Maciej „Kolan” Kolankiewicz – gitara rytmiczna, Szymon „Simon” Różnicki – gitara prowadząca i Mateusz Gronkiewicz – perkusja.

HEAVYWEIGHT

Zespół powstał w 1999 roku. Tworzą go doświadczeni i świadomi muzycy. Czerpie inspirację z muzyki rockowej przełomu wieków, duży nacisk kładąc na melodyjny wokal i różnorodne formy utworów.

Zespół występował podczas wielu festiwali i przeglądów, zagrał niezliczoną ilość koncertów autorskich w całym kraju. Na swoim koncie ma również supportowanie takich artystów jak: HEJ, KULT, PIERSI, TSA, IRA.

Muzycy do tej pory wydali dwie krótkie płyty „demo” (1999 i 2001) oraz albumy długogrające: "Czarny Punkt" (2003) oraz "Niespokojne Otoczenie" (2008). Utwór "Czarny Punkt" można było wielokrotnie usłyszeć w audycji "Ku przestrodze" emitowanej przez STK Swarzędz

Aktualny skład zespołu: Magda Nowakowska "Mechagodzilla" – wokal, Kuba Kędziora "Łysy" – gitara, Sebastian Kopeć "Seba" – gitara, Artur Nowak "Acioo" - gitara basowa, Marcin Leitgeber "Viking" – perkusja.

Revolfighter

Swarzędzki zespół rockowy założony w 2012 roku przez lokalnych muzyków.Porusza się w klimatach rockowych takich jak grunge,heavy czy punk i łączy je w oryginalny sposób. Zespół wielokrotnie występował na wielkopolskich scenach, grając koncerty przed taki gwiazdami jak Lady Pank czy Kamil Bednarek.

Obecnie zespół Revolfighter to muzyczny tercet z charyzmatyczną wokalistką Eweliną Sobocińską, perkusistą Michałem Obrębskim i gitarzystą Robertem Olszewskim.